ΤΟΠΙΚΑ

Υγιεινός περίπατος για την ΑΕ ΜΥΚΟΝΟΥ στην Τήνο

Εμφατική πρόκριση με 7 γκολ για την ΑΕ Μυκόνου.Δεν χωράει κριτική το παιχνίδι γιατί η διαφορά των ομάδων ήταν τεράστια

Με… επτά τέρματα «φιλοδώρησε» τον ΠΑΣ Τήνου η ΑΕ Μυκόνου για το παιχνίδι Κυπέλλου της ΕΠΣ Κυκλάδων και πήρε εύκολα το εισιτήριο για την επόμενη φάση.

Η ΑΕ Μυκόνου βέβαια ανήκει σε παραπάνω κατηγορία, κάτι που φάνηκε και στο τελικό σκορ.

Μόλις στο 9’ ο Κωνσταντινίδης άνοιξε το σκορ του ματς (0-1) και πέντε λεπτά αργότερα ο Σαλταμάρας σημείωσε το δεύτερο τέρμα των φιλοξενούμενων (0-2).

Λίγο πριν την εκπνοή του α’ μέρους (43’) ο Κωνσταντινίδης χρίστηκε πάλι σκόρερ για να γράψει το 0-3.

Στο 49’ ο Καρδάρης πέτυχε ένα ακόμα τέρμα για το σωματείο της Μυκόνου (0-4) και στο 73’ ήταν η σειρά του Λεσάι, που πέρασε αλλαγή, να στείλει τη μπάλα τα δίχτυα του Λεκάσι για να σημειώσει το 0-5.

Η ομάδα του Ανδρέα Σκέντζου δεν σταμάτησε εκεί καθώς ο Λεσάι ξανά, στο 79’ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-6 και στο 90ο λεπτό του παιχνιδιού ο Ντόγος διαμόρφωσε το τελικό 0-7.

ΠΑΣ ΤΗΝΟΥ: Λεκάσι, Λεκαδίτης, Θεοδώρου, Αρμακόλας, Λειβαδάρης, Βιδάλης, Φώσκολος, Μυλωνάς, Φιλιππούσης, Ταλώνης, Πλύτας

ΑΕ ΜΥΚΟΝΟΥ: Σαββόπουλος, Μπαλωμένος, Σαλταμάρας, Παναγιωτόπουλος, Αχείμαστος, Καλτσάς, Καρδάρης, Κούγιος, Καλαμαρής, Υψηλός, Κωνσταντινίδης.

Sportcyclades24.gr

ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΑ
1
Εγκαίνια της έκθεσης -εικαστικό αφιέρωμα 2018: " Η Μύκονος μέσα από το βλέμμα των καλλιτεχνών. Από το μεσοπόλεμο έως το 1960."
2
O δήμαρχος Κωνσταντίνος Κουκάς, για το 1ο Mykonos Art Festival που εγκαινιάστηκε το περασμένο Σάββατο.
3
Ο πρόεδρος του δημοτικού συμβουλίου Μιλτιάδης Ατζαμόγλου φωτογραφήθηκε μπροστά από το όνειρο της νεολαίας της Μυκόνου
4
Πρώτο στην κατάταξη στον παγκόσμιο αλλά και στον ελληνικό χάρτη το MykonosVoice με 18 χιλιάδες μ.ο μοναδικούς επισκέπτες κάθε μέρα