ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Ένα βήμα πιο κοντά στο Final 4 η Κ14 του ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ

Τη νίκη με σκορ 5-2 κατάφερε να πάρει σήμερα (03/03)η ομάδα Κ14 του Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ που την φέρνει ένα βήμα πιο κοντά στο Final 4 .

Για την ομάδα του Μάκη Πούλου άνοιξε το σκορ ο Νταφούλης στο 18′ όμως φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν 3 λεπτά αργότερα με τον Φιλιππούση.

Ο Νταφούλης έβαλε ξανά μπροστά την ομάδα του στο 29′ κάνοντας το σκορ 2-1, και ο Μπάλας στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου έκανε το 3-1 για τον Α.Ο. Μυκόνου.

Στο 43′ ο Ντάτσι μετά από εκτέλεση κόρνερ έπιασε τη κεφαλιά και έκανε το 4-1. Στο 57′ ο Τσόπελας σκόραρε το 5ο γκολ της ομάδας του. Το τελικό 5-2 διαμόρφωσε ο Φιλιππούσης στο 67′.

Συνθέσεις

Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ (Πούλος): Ρουμελιώτης (62′ Τόλιας), Ασράμ, Κυριαζίδης (55′ Μάρκου), Χόντζα, Ντάτσι, Κοντέλι (29′ Ντόκο), Τσόπελας, Ρουστέμι, Νταφούλης (55′ Παπαδημητρίου), Μπάλας (55′ Κατσικαλάκης), Ζουγανέλης

ΠΑΣ ΤΗΝΟΥ(Βελαλόπουλος): Δελατόλας (62′ Βασιλείου), Βλαχάκης Β., Γιαννόπουλος, Μότκα (36′ Χασαολάρι), Κελαδίτης (70′ Αράθυμος), Βλαχάκης Βα. (50′ Χισένι), Πλυτάς (62′ Σιώτος), Τουφεκλής, Αλβέρτης (70′ Δεσπύρης), Φιλιππούσης, Απέργης (50′ Καρδαμίτσης)

ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΑ
1
Εγκαίνια της έκθεσης -εικαστικό αφιέρωμα 2018: " Η Μύκονος μέσα από το βλέμμα των καλλιτεχνών. Από το μεσοπόλεμο έως το 1960."
2
O δήμαρχος Κωνσταντίνος Κουκάς, για το 1ο Mykonos Art Festival που εγκαινιάστηκε το περασμένο Σάββατο.
3
Ο πρόεδρος του δημοτικού συμβουλίου Μιλτιάδης Ατζαμόγλου φωτογραφήθηκε μπροστά από το όνειρο της νεολαίας της Μυκόνου
4
Πρώτο στην κατάταξη στον παγκόσμιο αλλά και στον ελληνικό χάρτη το MykonosVoice με 18 χιλιάδες μ.ο μοναδικούς επισκέπτες κάθε μέρα