ΤΟΠΙΚΑ

Μπαλάρα η ΑΕ ΜΥΚΟΝΟΥ 3-1 την δυνατή Ηλιούπολη στην πρεμιέρα

Τρίποντη πρεμιέρα για την ΑΕ ΜΥΚΟΝΟΥ που μπήκε με το δεξί στο πρωτάθλημα της Γ´Εθνικής

Μεγάλη μπάλα για την ΑΕ ΜΥΚΟΝΟΥ στην πρεμιέρα της Γ´Εθνικής και νίκη με 3-1 απέναντι σε ένα από τα φαβορί για την κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος την ομάδα της Ηλιούπολης.

Οι ομάδα της Μυκόνου ήταν άκρως αποτελεσματική και έχοντας σε τρομερή μέρα τον τερματοφύλακα Διαμαντή που κατέβασε ρολά όταν χρειάστηκε πήρε ένα σπουδαίο τρίποντο στην πρεμιέρα.

Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 8’ με τον Ταβάρες για να ισοφαρίσει ο Σερέπας με σουτ στο 23’.

Ο Κυριακίδης με ένα φοβερό σουτ έξω από την περιοχή έδωσε στο ημίχρονο το προβάδισμα στην ΑΕΜ παρά τον κόντρα αέρα.

Στην επανάληψη η Ηλιούπολη προσπάθησε να ισοφαρίσει αλλά έπεσε πάνω σε έναν καταπληκτικό Διαμάντη.

Το σκορ έκανε 3-1 ο Τσιαφίτσας με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή σφραγίζοντας ένα μεγάλο τρίποντο στην πρεμιέρα για την ΑΕ ΜΥΚΟΝΟΥ

ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΑ
1
Εγκαίνια της έκθεσης -εικαστικό αφιέρωμα 2018: " Η Μύκονος μέσα από το βλέμμα των καλλιτεχνών. Από το μεσοπόλεμο έως το 1960."
2
O δήμαρχος Κωνσταντίνος Κουκάς, για το 1ο Mykonos Art Festival που εγκαινιάστηκε το περασμένο Σάββατο.
3
Ο πρόεδρος του δημοτικού συμβουλίου Μιλτιάδης Ατζαμόγλου φωτογραφήθηκε μπροστά από το όνειρο της νεολαίας της Μυκόνου
4
Πρώτο στην κατάταξη στον παγκόσμιο αλλά και στον ελληνικό χάρτη το MykonosVoice με 18 χιλιάδες μ.ο μοναδικούς επισκέπτες κάθε μέρα